Yükleniyor
Banner Image

Geleneksel Girişimci Destek Programı

Hizmetler / KOSGEB / Geleneksel Girişimci Destek Programı

Geleneksel Girişimci Destek Programı

Programın Kapsamı Nedir?

Bu destek programının amacı girişimcilerin kurduğu yeni işletmelerin hayatta kalma oranının arttırılmasını desteklemektedir.

Geleneksel girişimcilik
DESTEK UNSURUDESTEK TUTARI
Kuruluş DesteğiGerçek kişi işletme 5.000 TLSermaye şirketi işletme 10.000 TL
Performans DesteğiBirinci Performans Dönemiİkinci Performans Dönemi
- 180-539 gün ise 5.000 TL- 360-1079 gün ise 5.000 TL
- 540-1079 gün ise 10.000 TL- 1080-1439 gün ise 15.000 TL
- 1080 ve üstü gün ise 20.000 TL- 1440 ve üstü gün ise 20.000 TL
Sertifika Desteği5.000TL

Geleneksel Girişimcilik destekleri tamamen geri ödemesizdir.

Desteğe ilişkin hususlar

Destek programı kapsamında kuruluş desteği, performans desteği ve sertifika desteği sağlanır.
Destek programının süresi, başvurunun uygulama birimi tarafından uygun bulunarak onaylandığı tarihten itibaren iki yıldır
İşletme/girişimci bu destek programından sadece bir kez faydalanabilir.

Kuruluş desteği

Kuruluş desteği kapsamında gerçek kişi statüsünde kurulmuş olan işletmeye 5.000 TL, sermaye şirketi statüsünde kurulmuş olan işletmeye 10.000 TL geri ödemesiz destek sağlanır.

Performans desteği

Performans desteği kapsamında geri ödemesiz olarak, programın uygulama esaslarında belirlenen kriterlere göre 40.000 TL’ye kadar, ayrıca girişimcinin genç, kadın, engelli, gazi veya şehit yakını olması durumunda ilave 10.000 TL’ye kadar olmak üzere en fazla 50.000 TL’ye kadar destek sağlanır.

Sertifika desteği

Sertifika desteği kapsamında, girişimcinin kurduğu işletme için gerekli mesleki ve teknik sertifika ve buna benzer belgeler (işletme sahibi için işletme kuruluş tarihinden önce en geç bir yıl öncesini kapsayacak şekilde) çerçevesinde; girişimcinin kurduğu işletmede çalışan personeli için (işletme kuruluş tarihinden itibaren) işletmeye destek oranı uygulanmaksızın geri ödemesiz olarak toplam 5.000TL’ye kadar destek sağlanır.

Geleneksel girişimci destek programı

Firmanıza uygun devlet destekleri hakkında detaylı bilgi almak için Teşvik Akademi ile irtibata geçebilirsiniz.

Teşvik Akademi, devlet destekleri ve hibe programları konusunda mevzuata hakim, deneyimli ve uzman kadrosu ile şirketinizin işlemlerini yürütmektedir. Devlet destekleri ve hibe programlarında şirketinizin işlemlerini mevzuata tabi şekilde yürüterek yanlış veya eksik kazanç sağlamasını engellemektedir. Sürekli artan ve güncellenen mevzuatı sizin yerinize takip eder. Yeni devlet destekleri ve hibe programlarını takip eder. Şirketinize uygun olabilecek destek ve programlarını tarafınıza sunar.

accordion-image