Yükleniyor
Banner Image

Sebze ve Meyve Soğuk Zincir Finansal Kiralama Destek Programı

Hizmetler / KOSGEB / Sebze ve Meyve Soğuk Zincir Finansal Kiralama Destek Programı

Sebze ve Meyve Soğuk Zincir Finansal Kiralama Destek Programı

Programın Kapsamı Nedir?

Bu destek programının amacı; küçük ve orta ölçekli işletmelerin, sebze ve meyve zayiatını azaltmak üzere soğuk zincir oluşturmaları sürecinde, finansal kiralama yöntemiyle temin edecekleri, yerli malı ve yeni soğuk hava ünitesi ve/veya frigorifik kasa/ünite yatırımları için finansal kiralama faiz/ kâr payı masraflarını desteklemektedir.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal kiralama yöntemiyle temin edecekleri, yerli malı ve yeni soğuk hava ünitesi ve/veya frigorifik kasa/ünite yatırımları için finansal kiralama faiz/ kâr payı masraflarına azami 10 puana kadar üst limiti 750.000 TL destek sağlanacaktır.

arge-urge

Destek programının süresi, destek üst limit ve oranı

Destek programının süresi işletme için 3 yıldır.
Destek programı kapsamında desteğe konu finansal kiralamanın, azami ilk 6 ayı ödemesiz dönem olmak üzere vadesi azami 36 aydır.
Destek programı kapsamında finansal kiralama faiz/kâr payı masrafları için işletmeye geri ödemesiz olarak 750.000 TL’ye kadar destek sağlanır.
Destek programı kapsamında işletmeye sağlanacak destek oranı, azami 10 destek puan oranıdır.
Destek programı kapsamında en fazla 10 adet soğuk hava ünitesi ve/veya frigorifik kasa/ünite desteklenecek olup bu ürünlerden en fazla 2 adedi soğuk hava ünitesi olabilecektir.

Sebze ve Meyve Soğuk Zincir Finansal Kiralama Destek Programı

Firmanıza uygun devlet destekleri hakkında detaylı bilgi almak için Teşvik Akademi ile irtibata geçebilirsiniz.

Teşvik Akademi, devlet destekleri ve hibe programları konusunda mevzuata hakim, deneyimli ve uzman kadrosu ile şirketinizin işlemlerini yürütmektedir. Devlet destekleri ve hibe programlarında şirketinizin işlemlerini mevzuata tabi şekilde yürüterek yanlış veya eksik kazanç sağlamasını engellemektedir. Sürekli artan ve güncellenen mevzuatı sizin yerinize takip eder. Yeni devlet destekleri ve hibe programlarını takip eder. Şirketinize uygun olabilecek destek ve programlarını tarafınıza sunar.

accordion-image